WIAC 2015 Pasaules Čempionāts

Pārgaujas novada lokšāvēji mājās pārved 9 medaļas un Pasaules rekordu

No 18. līdz 21. martam Pērnavā, Igaunijā notika Pasaules čempionāts loka šaušanā telpās, kurā kopā piedalījās 322 dalībnieki no 18 pasaules valstīm. Latviju pārstāvēja 42 lokšāvēji, no kuriem 12 dalībnieki bija no Pārgaujas novada, biedrības “Free Wind Archers”. Pārgaujas novada pārstāvji mājās atveda 9 medaļas, turklāt Ella Elizabete Zariņa savu vārdu ir ierakstījusi Pasaules rekordu grāmatā, jo bērnu grupā uzstādīja Pasaules rekordu.Pasaules čempionāts loka šaušanā notika 3 dienas, divos dažādos vingrinājumos – 2 x Indoor Round un Flint Round.  Sportisti šāva 4 vecuma grupās (veterāni, pieaugušie, juniori un bērni) un 9 loku grupās (garais loks, vēsturiskias loks, komapktloks, olimpiskais loks, medībām aprīkots kompaktloks, neaprīkots loks u.c.).

Pārgaujas novada biedrības “Free Wind Archers” lokšāvēji ieguva 9 godalgotas vietas. Zelta medaļas ieguva Ella Elizabete Zariņa (CFLB), Ketija Āboliņa JFBH-R, sudraba medaļa Vivai Mednei (CFLB) un bronzas medaļas ieguva Dina Palsa (CFLB), Kristiāns Gaspersons (JMBH-R), Agate Zālīte (AFBU) un Uģis Zavadskis (AMBU) un komandu konkurencē – Valdis Gaspersons (AMLB) un Uģis Zavadskis (AMBU).

“Free Wind Archers” dalībniece Kristīne Šilkina ir gandarīta par mazāko meiteņu sasniegumiem, jo bērnu grupā visu goda pjedestālu aizņēmušas Pārgaujas novada meitenes – Ella, Viva un Dina.

Pasaules rekorda uzstādītāja bērnu grupā, Ella Elizabete Zariņa pēc sacensībām atzīst, ka ir ļoti priecīga par sasniegto. Konkurence esot bijusi sīva, tomēr sacensības nav likušās grūtas. Viņai ir 12 gadu un loka šaušanā viņa trenējas tikai nepilnu gadu. Ella Elizabete stāsta, ka viņas brālis jau esot paredzējis meitenei uzvaru, bet pašai uzvara Pasaules čempionātā bijis pārsteigums.

Biedrība pateicas par atbalstu Pārgaujas novada sporta klubam “Pārgauja”, bērnu vecākiem un visiem pārējiem, kuri atbalsta un jūt līdzi lokšāvēju gaitām. Pārgaujas novada pašvaldība lepojas ar sportistu panākumiem!

Sīkāka informācija sacensību mājas lapā www.wiac2015.org.

Līga Hofmane,
Sabiedrisko attiecību speciāliste